Resztę należności Czarterujący jest obowiązany wpłacić w dniu rozpoczęcia czarteru.
Opłatę gwarancyjną w wysokości - Czarterujący jest zobowiązany wpłacić w dniu przejęcia jachtu.
W okresie czarteru jacht będzie eksploatowany na akwenie Wielkich Jezior Mazurskich.
Czarterujący otrzymuje jacht ubezpieczony.
W okresie czarteru, Czarterujący ponosi prawną odpowiedzialność za powierzony mu jacht oraz gwarantuje, że jacht będzie używany przez osoby posiadające patent żeglarski.
W przypadku awarii lub wypadku Czarterujący zobowiązany jest powiadomić armatora lub osobą przez niego wskazaną oraz sporządzić "Protokół Wypadku", który jest podstawą dla armatora do wystąpienia o odszkodowanie do firmy ubezpieczeniowej. W przypadku nie dopełnienia w/w formalności lub odrzucenia wniosku o odszkodowanie przez firmę ubezpieczeniową zaistniałe straty materialne pokrywa Czarterujący.
W czasie przejęcia jachtu zostanie sporządzony "protokół przejęcia jachtu", w którym będzie uwidoczniony faktyczny stan jachtu oraz spis wyposażenia. Protokół ten będzie stanowić podstawę do oceny stanu jachtu w czasie przekazywania go armatorowi. Odbiorem i oceną jachtu po okresie czarteru będzie się zajmował armator lub wskazana przez niego osoba.
W przypadku utraty, zniszczenia, uszkodzenia jachtu lub jego wyposażenia a także niezgodności "protokołu przejęcia jachtu" Czarterujący obowiązany jest uzupełnić braki w okresie czarteru lub zwrócić armatorowi kwotę odpowiadającą wartości szkody lub utraty wg aktualnej ceny zakupu powiększonej o koszt usług z tym związanych.
W przypadku nie stwierdzenia w/w zdarzeń nastąpi zwrot opłaty gwarancyjnej.
Czarterujący jest obowiązany zwrócić jacht czysty i wysprzątany. W razie nie spełnienia tego warunku armator pobierze od Czarterującego opłatę w wysokości 200 zł.
Czarterujący nie może sobie rościć praw do zwrotu opłaty czarteru w wypadku jakiejkolwiek awarii jachtu, wyposażenia lub silnika powstałej z jego winy lub niezachowania przez Czarterującego zasad bezpieczeństwa, obsługi technicznej i dobrej praktyki żeglarskiej.
Wszelkie zmiany umowy wymagają formy pisemnej.
Ewentualne spory mogące wyniknąć w związku z realizacją niniejszej umowy będą rozstrzygane przez odpowiedni Sąd Rejonowy w Giżycku.
Umowa została spisana w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron.